املاک مهرآباد جنوبی
املاک مهرآباد جنوبی
خرید ملک و سکونت در مهرآباد

خرید ملک و سکونت در مهرآباد؛ بله یا خیر؟

خرید ملک و سکونت در مهرآباد؛ بله یا خیر؟

آیا در محله مهرآباد خانه بخریم یا خیر؟ شرایط خرید ملک و سکونت در مهرآباد چگونه است؟ آیا مهرآباد مکان مناسبی برای زندگی است؟

در این نوشته به شما خواهیم گفت که آیا خرید ملک و سکونت در مهرآباد مناسب است یا خیر؟ تمام نقاط مثبت و منفی خرید ملک و سکونت در مهرآباد را با هم بررسی خواهیم کرد.

محله مهرآباد جنوبی یکی از محلات قدیمی تهران است که بیش‌تر این محله را با نام فرودگاه مهرآباد می‌شناسند. خانه در محله مهرآباد ممکن است قدمت 50 ساله داشته باشد و شامل بخش فرسوده تهران شود.

این منطقه از نظر سکونت به دلیل سابقه طولانی، دارای امکانات مورد نیاز برای زندگی طبقه متوسط است. دسترسی به سیستم حمل و نقل عمومی در کنار مدارس معتبر و مطب‌ها و بیمارستان‌های متعدد، ملزومات زندگی و کار را فراهم کرده است.

نقشه محله مهرآباد
نقشه محله مهرآباد

محله مهرآباد کجاست؟

محله مهرآباد در منطقه 9 شهرداری تهران قرار دارد که شامل دو ناحیه است. ناحیه یک، سه محله و ناحیه دو پنج محله دارد. از قدیمی‌ترین بناهای منطقه مهرآباد پادگان جی است. جمعیت این منطقه بر اساس آخرین سرشماری حدود 175 هزار نفر است.

مناطق 21 و 18 و 5 و 2 از همسایگان منطقه مهرآباد است. محلات استاد معین و هاشمی و آذری، مهرآّباد شمالی و جنوبی، شمشیری و 21 متری جی، در منطقه مهرآّباد قرار دارند به این ترتیب فرودگاه مهرآباد هم در همین ناحیه واقع شده است.

مزایا:

  • محلات اصیل و قدیمی و مردمان خوبی دارد و این محله خاطرات بسیاری را زنده می‌کند.
  • قیمت پایین املاک در محله مهرآباد
  • نزدیکی و دسترسی سریع و آسان به مراکز مهم شهر تهران
  • وجود مراکز خرید متعدد
  • وجود مراکز فرهنگی در سرآسیاب و شمشیری

معایب:

  • از نظر سرانه فضای سبز شرایط مناسبی ندارد.
  • تعداد کم پارک‌ها و مراکز تفریحی به چشم می‌آید.
  • بافت متراکم و شلوغی دارد.
  • آلودگی هوای نسبتا بالا
  • نزدیکی به فرودگاه مهرآباد که می تواند آلودگی صوتی ایجاد کند. (البته گفتن این نکته ضروری است که به دلیل اینکه جهت فرود هواپیماها از سمت مهرآباد است تقریبا می توان گفت صدایی شنیده نمی شود. این مورد بر عکس تهرانسر است که بدلیل اینکه جهت فراز هواپیماهاست صدای نسبتا زیادی شنیده می شود)

محله مهرآباد جنوبی از سمت شمال به بزرگراه فتح محدود می‌شود. بزرگراه سعیدی در سمت شرق این محله واقع شده و سمت جنوب آن تا ۴۵ متری زرند امتداد پیدا کرده، در سمت غرب این محله نیز خیابان الغدیر واقع شده است

مهرآباد جنوبی درون محدوده طرح ترافیک و طرح زوج و فرد قرار ندارد

 

می‌توانید از اتوبوس‌هایی که در بزرگراه آیت الله سعیدی در تردد هستند استفاده کنید همین طور پایانه بوتان در سمت شرقی این محله وجود دارد خط فردوس _ فیاض بخش

 

اگر در غرب محله مهرآباد جنوبی قرار دارید می‌توانید از ایستگاه پمپ بنزینی که در تقاطع ۴۵ متری زرند و بزرگراه فتح قرار دارد استفاده کنید؛ اما در صورتی که در سمت جنوب یا شرق محله هستید باید به سمت بزرگراه سعیدی حرکت کرده و از جایگاه پمپ بنزینی که در این منطقه قرار دارد استفاده کنید. همچنین جایگاه بنزین در نزدیکی شهرک توحید و آذری نیز گزینه بسیار خوبی هستند.

میدان آزادی مناسب ترین گزینه پیش روی شماست.

محله مهرآباد جنوبی
محله مهرآباد جنوبی

اهالی محله مهرآباد جنوبی برای گذراندن اوقات فراغت خود به بوستان کوکب که در مجاورت خیابان توکلی قرار دارد مراجعه می‌کنند. مساحت این بوستان در حدود ۱۶ هزار متر می‌باشد، درون بوستان فضای سبز گسترده‌ای در نظر گرفته شده که با آب نماهای زیبا تزیین شده است. همچنین بوستان کوکب دارای زمین بازی کودکان است. تا کودکان نیز بتوانند اوقات خوشی را کنار خانواده خود سپری کنند.

از دیگر فضای سبزهای این محله می‌توان به بوستان شمشیری اشاره کرد که در امتداد خیابان دانشکده هوایی شمالی و پس از خیابان شمشیری واقع شده است. در ایام مختلف سال مراسم‌های مختلفی در این بوستان برگزار می‌شود که اهالی مهرآباد می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند و اوقات فراغتشان را به بهترین نحو ممکن سپری کنند

از مساجد این محل می‌توان به مسجد امیرالمومنین اشاره کرد که قدمتی بیش از ۵۰ دهه دارد. این مسجد در ضلع شمالی محله و در نزدیکی بزرگراه فتح واقع شده است.

مسجد یوسف (ع) و مسجد امام جعفر صادق (ع) و مسجد بزرگ صاحب الزمان نیز از دیگر عبادتگاه‌های این محله هستند که مکانی برای گردهمایی ساکنین در روزهای عاشورا و تاسوعا محسوب می‌شوند.

با این اوصاف می توانید برای خرید خانه در محله مهرآباد تصمیم بگیرید. سرمایه گذاری روی مسکن یکی از جذاب ترین گزینه ها در این محل به حساب می آید.

 

اگر تمایل دارید نوشته های زیر را نیز بخوانید.

محله مهرآباد مهریه عصمت الدوله + عکس

وصف مهرآباد از زبان دوستعلی خان + عکس

عکس های قدیمی از فرودگاه مهرآباد

جغرافیا و روند پیشرفت مهرآباد

خدمات زهرا نظام مافی در مهرآباد + اسناد و تصاویر

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.